ŘÍDICÍ SYSTÉMY PRO STROJE, PROCESY A BUDOVY
13. 7. 2020
Printverze pro tisk
Aktualizováno: 25. 3. 2010
Inteligentní elektroinstalační systém INELS
HomeProdukty HWProdukty SWDokumentaceDownloadReferencePartneřiO firměKontaktyZaměstnáníSeminářeHotlineTECOMAT - programovatelné automatyTECOREG - programovatelné regulátory TEMPO - Průmyslové počítačeOperátorské panelySvorkovnicové modulyNapájecí zdrojeVestavné modulyOstatníUkončená výroba
Řídíme chod Vaší budovy … bez omezení
Od částečného řešení inteligentní elektroinstalace až po automatizaci komplexů budov.

INELS
INELS je sofistikovaný systém inteligentní elektroinstalace určený zejména pro spínání, stmívání, regulaci a měření, a sledování stavů v objektech. Výměna informací se uskutečňuje po datové sběrnici, která prochází celou budovou. Všichni účastníci na sběrnici, tj. aktory a senzory, jsou připojeni na tutéž sběrnici a vyměňují si navzájem informace prostřednictvím datových paketů,s nimiž je možné dosáhnout i podmíněných vazeb. Jednotlivým účastníkům lze přiřazovat funkce (osvětlení zap/vyp, osvětlení stmívat, rolety atd.) a nastavovat jejich provozní parametry.

INELS je svým rozsahem určen zejména pro rodinnou výstavbu, tj. rodinné domy a byty, příp. menší administrativní prostory. S použitím externích masterů sběrnice CIB je schopen pokrýt i rozsáhlejší aplikace segmentu automatizace budov.

INELS Designer & Manager (IDM)
INELS Designer & Manager (IDM) se používá pro komplexní přehled a ovládání všech spotřebičů, které jsou součástí elektroinstalace. Umožňuje přiřazení a nastavení různých funkcí jednotlivým ovladačům, přednastavit režim vytápění či ovládání spotřebičů v závislosti na reálném čase, teplotě nebo jiných událostech.
Nevyžaduje žádné programování!

Building Management System (BMS)
Pomocí Tecomatu Foxtrot lze integrovat další specializované části technického zařízení budov jako například:
  • Zabezpečovací a požární signalizace (EZS/EPS)
  • Vytápění, vzduchotechnika, klimatizace (HVAC)
  • Měření a řízení spotřeby všech typů energií (Energy management)
  • Přístupové systémy – dveře, brány, sledování průchodů (Acces control)
  • Monitoring výtahů a eskalátorů
  • Dispečink s řízením hlasových a rozhlasových služeb

INELS v kombinaci s řídicím systémem Tecomat Foxtrot je určen pro tvorbu rozsáhlých a technologicky složitých aplikací v oblasti řízení budov, zdrojů a rozvodů tepla či chladu, řízení a monitorování těchto autonomních subsystémů v jednom systému BMS (building management system).
Tecomat Foxtrot tvoří společně s vizualizačním programem RELIANCE a programovacím prostředím MOSAIC komplexní nástroj Building Management Suite, který je logickým rozšířením systému INELS pro řízení středních a větších budov libovolné složitosti.

5600
2005–2008, webdesign
Teco, a. s., Havlíčkova 260, 280 58 Kolín, Česká republika, IČO 46357301, DIČ CZ46357301
telefon – obchod: +420 321 737 611, telefon – tech. podpora: +420 321 737 610, e-mail: teco@tecomat.cz